Biały montaż co to jest i co obejmuje? Łazienka, kuchnia

Biały montaż profesjonalnie przeprowadzony jest podstawa w bezpiecznej i stylowej łazience. W mieszkaniu bardzo ważna jest estetyka i funkcjonalność.

Spis treści:

 1. Co oznacza biały montaż? Biały montaż definicja
 2. Kto wykonuje biały montaż?
 3. Ile kosztuje biały montaż? Biały montaż cennik
 4. Kiedy rozpocząć biały montaż?
 5. Co wchodzi w skład białego montażu?
 6. Biały montaż firma remontowa

 

Co oznacza biały montaż? Biały montaż definicja

Wiele osób pyta co to jest biały montaż. Tym terminem najczęściej określane są prace wykończeniowe w łazience, pomieszczeniach gospodarczych, pralni czy kuchni. W ogromnym skrócie chodzi o zainstalowanie urządzeń związanych z instalacja wodną. Sam termin biały montaż powstał od dominującego koloru armatury łazienkowej  oraz czynności związanej z jej montażem. Co ciekawe nawet jeśli armatura jest innego koloru np. czarnego, nazwa się nie zmienia i mamy do czynienia z „białym montażem”. Spory zakres prac który wymaga wiedzy technicznej, doświadczenia i ogromnej precyzji. Dowiedz się dokładnie  jakie są rodzaje białego montażu i co wchodzi w ich skład oraz kto i kiedy go wykonuje.

Kto wykonuje biały montaż?

Rozróżniamy biały montaż elektryczny oraz biały montaż sanitarny. Biały montaż elektryczny czyli montaż gniazdek, włączników wykonują wykwalifikowani elektrycy, natomiast za biały montaż sanitarny czyli montaż urządzeń sanitarnych odpowiada ekipa instalacyjno-hydrauliczna. Biały montaż ma być piękny ale również gwarantować użytkownikom bezpieczeństwo. Z uwagi na stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań  jak np. podtynkowe WC czy dwie umywalki zastawionych blatem biały montaż oraz wykończenie łazienki w firmie TOMCORP wykonuje ekipa instalacyjno-hydrauliczna, a pozostałe prace wykończeniowe wykonują płytkarze, posadzkarze.

Ile kosztuje biały montaż? Biały montaż cennik

Rozbieżność cenowa prac wykończeniowych w zakresie białego montażu może być bardzo duża, tak jak ogromne są różnice w standardzie urządzeń sanitarnych.

Przykładowy cennik białego montażu:

 • podłączenie umywalki, bidetu, sedesu - od 149 zł za punkt
 • montaż sedesu na instalacji podtynkowej - od 149 zł 
 • Instalacja kabiny prysznicowej lub wanny - od 199 zł
 • montaż baterii do wanny lub umywalki - od 129 zł
 • Odpływ liniowy - od 199 zł
 • więcej cen w cenniku

Ostatecznie cena zależy również od rozplanowania podłączeń urządzeń sanitarnych i elektrycznych. Jeśli konieczne będzie przesunięcie trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Przeprowadzenie instalacji wanny z hydromasażem lub rozbudowanego wielodyszowego panelu prysznicowego jest bardziej skomplikowanie. Tu często ceny ustalane są indywidualnie i zależne są od poziomu trudności.

Zadzwoń do nas 694 212 788 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac.

Kiedy rozpocząć biały montaż?

Biały montaż jest to jeden z etapów prac wykończeniowych. Biały montaż przeprowadza się gdy zostały zakończone prace budowlane podczas których mogłoby dojść do uszkodzenia lub zabrudzenia ceramiki bądź baterii. Podczas białego montażu ważna jest kolejność prac np. żeby zainstalować zestaw WC podtynkowego, najpierw trzeba zbudować stelaż z płyt g-k, zamocować WC i dopiero wtedy ułożyć płytki na ścianie. Dlatego prace warto powierzyć ekipie z doświadczeniem i dysponującej właściwym zapleczem sprzętowym

Co wchodzi w skład białego montażu?

W skład białego montażu wchodzi wiele prac od demontażu starego wyposażenia w przypadku remontu przez podłączenia do systemu kanalizacyjnego, montaż stelaży podtynkowych, montaż ceramicznej armatury w łazience czy kuchni tj. zamocowanie zlewozmywaka, umywalki, wanny, muszli , WC, brodzika, kabiny prysznicowej, bidetu, grzejnika aż po Prace wykończeniowe montaż dodatków łazienkowych, luster, szafek, sylikonowanie wanny lub umywalki, montaż uchwytów

Biały montaż niestety tylko w praktyce brzmi tak łatwo. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór uszczelek, taśm izolacyjnych, fug i silikonów. W firmie TOMCORP podłączając armaturę do sieci wodnej zabezpieczanamy przed przeciekami i przenikaniem wilgoci, dbamy o zapewnienie dostępu do zaworów lub możliwość napraw serwisowych bez rozkuwania ściany. Po zamontowanie armatury przeprowadzamy test szczelności.

Firmy różnie podchodzą do tego czy wykładanie płytek ceramicznych na ścianach i podłogach uznawane jest za część białego montażu czy też nie. Warto sumiennie przyłożyć się do wyboru wykonawców. Efekt końcowy nawet najlepszych materiałów może zostać popsuty przez przecieki bądź stęchły zapach

W firmie TOMCORP do białego montażu zalicza się także układanie płytek. Nasi specjaliści przed ich przyklejeniem sprawdzają ich rozłożenie, rysując na ścianie i podłodze linie startowe.

Biały montaż firma remontowa

Cena wykonania usługi powinna mieć znaczenie drugorzędną, najważniejsze jest znalezienie odpowiednich wykonawców. Warto skorzystać z fachowej usługi aby mieć pewność i gwarancje prawidłowego podłączenia wszelkich urządzeń, zapewniających komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Jeśli potrzebujesz specjalistów, którym możesz zaufać, wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem na rynku. W naszej firmie pracują fachowcy z różnych dziedzin. Zajmujemy się kompleksowymi pracami budowlanymi, wykończeniowymi i remontowymi. Zadbamy aby było pięknie, i co najważniejsze bezpiecznie i funkcjonalnie


Zobacz także

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą

Nie tylko wyceny mamy w cenie! Nasi specjaliści zapraszają na bezpłatne konsultacje podczas których przekonasz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Profesjonalnie, kompleksowo i najważniejsze, że w  jednym miejscu do Twojej dyspozycji są architekci, ekipa wykończeniowa i stolarska.

Formularz kontaktowy